2009 október 4. | Szerző: |

Vidám napot!

Photobucket

 

 Börkerág:

-Micsoda érdekes könyvek! Ne zavarjatok!

Nem látjátok, hogy olvasok?!

ZALAI BORBÁLA:
Betűország kincsei

Sok újdonsült
Kisdiáknak
Kitárult egy új világ
Szeptemberben
Betűország
Megnyitotta kapuját.
Csodálatos
Ez az ország
Gazdagsága rengeteg;
Mert itt bizony
Minden betű
Drága kincset rejteget.
S aki egyszer
Megismeri
Mind a betűk titkait,
Magáénak
Tekintheti
Betűország kincsei

 

 

A.A. MILNE:
6 évesek lettünk

1 esztendős voltam
Épp, hogy elindultam
Aztán 2 lettem
Épp, hogy megszülettem
3 évet éltem
Én voltam? Nem értem
4 esztendős múltam
S nem volt semmi múltam
Évem száma 5 lett
Nem volt bennem ötlet
De most 6 éves vagyok
És okos vagyok nagyon
Így azt hiszem, ezt a
Kort már soha, soha
El nem hagyom.

 

 

Fürge lábán,

lenge szárnyán

útra kelt a nyár.

 

Piros arcát,

aranyhaját

nem láthatjuk már.

 

Gólyák, fecskék,

fülemülék

elkisérték messze.

  

Erdő, mező,

elszendergett,

és észre sem vette.

 

A kék eget,

a meleget

mind becsomagolta.

 

A fellegek

keseregnek,

siratják azóta.
 
/ Osváth Erzsébet /

 

                                           

vadvirág

2009. magvető hava 04.
 

Címkék:

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. napsugár says:

    Közeleg az este a Nap lassan nyugodni tér, az emberek lelkében már csak a csend zenél. Fáradt puha fénnyel búcsúzik el mára, helyet ad az éjnek és az Ő titkának. Csillagok ragyognak ezüstös fénnyel, tündököl az égbolt olyan, mint az ékszer. Nyugalom árad, az emberszívekbe szeretet és álom költözik sietve. Aludjál Te is ,álmodjál szépet , őrizd a szívedben ezt a ritka kincset SZÉP ESTÉT KÍVÁNOK PUSZIKA

  2. vadvirág says:

    Szép napot Napsugár!Örülök, hogy újra látlak.Köszönöm a kedves szavakat!Neked is hasonlókat kívánok.


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Legutóbbi hozzászólások

Kategória

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!