2009 április 6. | Szerző:

 2009.04.06.


Szép idézetek…


A költőre emlékezve…


 


 “Ember vigyázz,


figyeld meg jól világod:


ez volt a múlt,


emez a vad jelen, –


hordozd szívedben,


Éld e rossz világot


és mindig tudd,


hogy mit kell tenned érte


hogy más legyen.”


 


 


“Esti béke, téged köszöntelek,


az úton nehéz napom pora száll,


lassú szívemben ilyenkor lágyan


szendereg  a folyton készülő halál.”


 


 


“Te tünde fény! futó reménység vagy te,


forgó századok ritka éke:


zengő szavakkal s egyre lelkesebben


szóltam hozzád könnyüléptü béke! “


 


/Radnóti MIklós /


 


vadvirág

Címkék:

2009 április 6. | Szerző:

 


 


 


 



 


 


Címkék:

2009 április 6. | Szerző:

 

Címkék:

2009 április 6. | Szerző:

 


 A tanítók csak az ajtót nyitják ki,


 belépned neked kell.


/ kínai közmondás /


 


vadvirág

Címkék:

2009 április 6. | Szerző:

 


 


 


 


 



 

Címkék:

2009 április 3. | Szerző:

 


Érted? Érted.


Hányszor kérdezi meg a pedagógus tanítványát egy-egy ismeret közvetítése, bemutatása, szemléltetése után/közben, hogy érted? Vagyis megértette, amit hallott, látott, vagy még további segítségre van szüksége.


És hányszor érzi azt a tanító/tanár, hogy érted magyarázom részletesen, ha kell többször is, mutatom be applikációs képen, modellen, működés közben, hogy mindazt az ismeret, amit közvetítek, minél érthetőbb, világosabb legyen? Hiszen a pedagógus azt szeretné, ha tanítványai sikeresen befogadnák az elhangzott ismereteket, megértenék, könnyen tudnák azt alkalmazni a mindennapi gyakorlatban.


Vajon mindig sikerül? És ha nem, miért nem?!




Siker vagy kudarc az első osztályban?




“Iskolába?


Fáj a lába.


Hazamenni?


Nem fáj semmi.”




Mennyi szülőnek jelent majd az elkövetkező napokban gondot az iskolaválasztás.


Mindannyiunk életében fontos szerepe van/ volt az alapvető képességek fejlesztésének.Ez már születésünktől kezdődik, de igazán tudatosan, logikus lépésekben majd az iskolában történik.


Óriási szerepe van az “indító”, azaz az alapozó éveknek, vagyis az első, második osztálynak, mert ezek meghatározóak lesznek a gyerekek későbbi éveiben, a tanuláshoz való viszonyában. Hogy siker vagy kudarc éri-e a gyermeket az első lépéseknél, nagyban meghatározza családi háttere, az ott kapott indítás, a tanító személyisége,felkészültsége a pályára, hivatás-és gyermekszeretete, az egyénre szabott, hozzájuk igazított módszerei, a jól megválasztott tankönyvcsalád.


Ha a gyerekek a rájuk zúduló ismereteket játékos keretek között sajátítják el, ha a tanító felkeltette az érdeklődésüket, kíváncsivá tette őket, ezáltal szívesen vesznek részt a tanulásban, ha türelmes, aprólékos munkával nevelgeti őket, többnyire megvan az eredménye .


Az első napok sikerét általában további sikerek követik, ha a napi kisebb, nagyobb akadályok leküzdésében mindig találnak egy segítő kezet, mely kézen fogja őket, segít a problémák leküzdésében.Mert minden kis győzelem, eredmény  erősíti bennük azt az érzést, hogy olyan alapokat kapjanak, amire sikeresen lehet építeni, és az iskolai évek kellemes emlékként maradjanak meg emlékükben, a boldog gyermekkor részeként…




vadvirág









Címkék:

2009 április 3. | Szerző:

 

VÍG TAVASZ, VIRÁGHINTŐ…

ÁPRILIS

Szent György hava- Tavaszhó-Szelek havakert-wide-004.jpg

Itt a tavasz, tudod-e?

Leheletét érzed-e?

Virágszájjal rád nevet

virágszagú kikelet.

/ Gazdag Erzsi /


 Tavaszi szél utat száraszt.

Minden állat társat választ.

Hát én vajon kit válasszak?


kert-wide-044.jpg

                          Szüvet szűvért kinek adjak?

                            Bolyong elmém, mint a felhő;

                              Hull a könnyem, mint az esső:
                                  Ki ölőmbe, ki a fődre,
                                   Ki kesergő kebelembe.
                               

 

 

virag-020

 

Kányádi Sándor: Április hónapja

(részlet)
Bolondos egy hónap
április hónapja,
hol kalap a fején,
hol báránybőr sapka.
                     Köpenyegbe burkol,
                      ingujjra vetkőztet;
                      mutatja a tavaszt
                hol nyárnak, hol ősznek.

virag-011


 

Dsida Jenő: Tavaszi ujjongás

    virag-044                                                                      Újra születtünk
Zöld lobogóval
Lepkefogóval
Táncra megint!
Csókot a földnek,
Csókot a fának,
Csókot a rügynek,
Mert a hatalmas
Égi Jövendő
Hírnöke mind!

Hallga, mi szépen
Csendül a nóta,
Csörtet a csermely,
Csattan a csók!
Messze az erdő
Lombjai közt a
Nyár keze int! –
Hirdeti minden,
Hirdetem én is,
Itt a tavasz!

 

vadvirág

Címkék:

Legutóbbi hozzászólások

Kategória

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!