JÖN AZ ŐSZ, MEGY A NYÁR.



 



“Az ősz az egyik kezével a nyárba fogódzik,



a másikkal a télbe kapaszkodik.



Az egyik szeme mosolyog,



a másik szeme sír.”



Móra Ferenc



 



 



Verbőczi Antal:



Ősz



Tejfehér ködből kelve ki reggel



Estelig zúgó, búgó szelekkel



Altatja már a természetet.



Tépve csak tépve fürge kezekkel



Lombot az ágról sorra leszed.



 



vadvirág

Címkék:
Tovább a blogra »